TAŞINMA SIRASINDA YORULMAK İSTEMEYENLERİN DİKKAT ETMESİ GEREKENLER

Bulunduğu evden bazı gerekçeler ile memnun olmayıp taşınmak isteyenler, taşınma aşamasının oldukça zahmetli ve yorucu olmasından dolayı bu işi gözünde büyütebilmektedirler. Oysa birçok ipucu ev taşıma oldukça pratik yöntemler ile bu taşınma aşamasında olabilecek yorgunluğu en aza indirgemek mümkündür.

KOLİLERİN ÜZERİNE NOTLAR YAZIN

Yeni eve ya da yeni ofise taşınırken yapılan kolilerin üzerlerine nereye ait olduğuna dair notlar alarak eşyaları yerleştirme aşamasında oluşabilecek krizi ortadan kaldırmak mümkündür. Kolilerin üzerine yazılan notlar sayesinde yeni mekana taşırken koliyi ait olduğu odaya bırakmak eşyaları yerleştirirken size hız kazandıracaktır. Ayrıca bardak, tabak ya da daha büyük cam eşyaların üzerine büyük harflerle “Kırılabilir.” notunu yazarak taşınma işlemi sırasında o eşyaları taşırken daha fazla önem gösterilmesi ve nazik olunması gerektiğini vurgulamış olursunuz.

KOLİ İÇLERİNİ ÖZENLE HAZIRLAYIN

Özellikle ev taşıma işleminde eşyaları sarmak için olabildiğince fazla kağıt, gazete bulundurmalısınız. Şehirlerarası nakliyat yapılacak ise nakliyeci olabildiğince hassas olsa da paketlemesi iyi yapılmamış olan koliler, nakliyat arabası yolda sarsıldığında koli içerisindeki eşyalar birbirlerine sürtünerek hasar görebilir ve hatta kırılabilir. Yeni bir yere taşındığında, taşınma telaşı içindeyken, kimse eşyalarını kırılmış halde görmeyi istemez.

Bardakların her birini gazete kağıdıyla kaplamak, tabakları üst üste dizerken her birinin arasına kağıt yerleştirmek hasarı engellemenizi sağlayabilir. Tabaklar için ayrıca havalı naylonlardan (baloncuklu naylonlar) satın alıp bu şekilde de koliye yerleştirebilirsiniz. Çerçeve, tablo gibi taşınması büyük eşyalar var ise, bunları da havalı naylonla ya da gazete kağıdı ile kapladıktan sonra koli bandı ile sıkıca bantlayarak önleminizi almış olursunuz.

TEMİZLİĞİ ÖNCEKİ GÜNLERDE BİTİRİN

Yeni taşınılacak olan evin pencere, dolap içi gibi kaba temizliğini taşınacağınız günün birkaç gün öncesinde yaparsanız, taşınma gününde sadece eşyaları yerleştirmek ve yerleri silmek kalacağından daha az yorulursunuz.

SU, ELEKTRİK, DOĞAL GAZ ABONELİK İŞLERİNİ ÖNCEDEN YAPIN

Yeni taşınılacak yerde özellikle elektrik ve temizlik için suya çok ihtiyacınız olacak. Ayrıca taşınacağınız yerdeki abonelikleri de bir gün önceki günden hallederseniz bu işlerle sonradan uğraşmak zorunda kalmazsınız. Tüm bu hizmetleri firmamızdan alabilirsiniz.

Bursa Kayram Evden Eve Nakliyat olarak memnun bir şekilde taşınmanızı dileriz.

Leave a comment

Tasarım ve İlk Sayfa Seo: Kemal ALTINTAŞ