Taşınmanızın sorunsuz çalışması için çok önemli bir adım olan teknik ziyaret, taşınma danışmanı tarafından evinize ücretsiz bir ziyarettir . Taşınma hacmini doğru bir şekilde tahmin etmenizi sağlar, ancak yalnızca bu kadar değil. Teknisyen, taşınma gününüz için birkaç önemli unsuru kontrol ettiğinizden emin olacaktır.

Fİziksel Taşınma teknik ziyareti

Evinize yapılan teknik ziyaret gününde, teknik özellikleriyle birlikte bir satış temsilcisi gelir. Daha sonra şu üç temel faktörü göz önünde bulundurarak başlar:

1. Hareketli hacmin hesaplanması

Teknisyen, taşımaya karar verdiğiniz mobilyaların listesini yazar. Ziyaret oda oda yapılır; bu yüzden taşınmak istediğiniz ek odayı ona göstermeyi unutmayın .

Bu şekilde danışman, elde edilecek hareketli kutuların sayısını ve kırılgan mobilyalarınız için güçlendirilmiş kutuların sayısını tahmin edebilir. Liste ayrıca , hareket ettiğiniz gün için aracı seçmesine de olanak tanır .

2. Mobilya keşif

Danışman ayrıca taşınacak tüm mobilyaları dikkatlice kontrol etmek için zaman ayıracaktır. Gerçekten de, ilk önce sökme ve yeniden birleştirmenin teknikliğini değerlendirir ; ve sonra belirli ağır ve kırılgan mobilyaların taşınmasının zorluğu . Örneğin bir piyano veya bir sanat eseri kanepe gibi taşınamaz.

Uzman tavsiyesi : Bu, bu hareketli profesyonele sorularınızı sorma fırsatınız! Size yardımcı olabilir ve tavsiyelerde bulunabilir.

3. Konaklamanızın erişilebilirliği

Taşınmaya yapılan teknik ziyaret sırasında danışman, mevcut ve gelecekteki konaklama yerinize erişim koşullarının çeşitli unsurlarına özellikle dikkat eder:

Hacimli mobilyalar:

Teknisyen kapıların, koridorların ve merdivenlerin ve asansörün boyutlarını inceler. Bu sayede hantal mobilyalarınızın erişim kolaylığını önceden değerlendirebilir ve gerekli ekipman ve personele karar verebilir . Muhtemelen size gelecekteki konaklama yerinizi de soracaktır.

Dış geçit:

Profesyonel nakliyeci, ziyareti sırasında evinizin dışıyla da ilgilenir. Tüm seyahat koşullarını dikkatlice kontrol eder:

  • Bir avludan mı yoksa bir bahçeden mi geçmeliler? Evet ise hareketli tır ile girme imkanı var mı?
  • Yaya bölgesinde mi yaşıyorsunuz? Konaklamanızın önüne park etmek mümkün mü? Sonra dikkate alınması gereken düzenlemeler ve yetkiler var.
  • Asansörsüz en üst katta mı yaşıyorsunuz? Daha sonra bir mobilya asansörünün kullanılması zorunludur.

Aynı sorular elbette gelecekteki konaklama yeriniz için de geçerli olacaktır.

Seçilecek hizmet

Danışman, evinizin tüm turunu tamamladıktan sonra , bütçenize ve ihtiyaçlarınıza göre taşınmanız için istediğiniz hizmeti seçmenizi önerir. Bunu yapmak için kendinize sormanız gereken bazı sorular var:

  • Kırılgan mobilyalarla kendiniz ilgilenecek misiniz?
  • Mobilyalarınızı sökmek/tekrar monte etmek mi istiyorsunuz?
  • Uygun donanıma sahip misiniz?
  • Grupaj hareketi yapmak ister misiniz ?

Hareketinizin fiyatını etkileyecek olan bunu önceden düşünmek için zaman ayırın .

Uzman tavsiyesi : Sadece küçük bir hacim taşıyorsanız ve size grupaj hareketi teklif ediliyorsa, bunun için gidin! Bu, taşınmanızın maliyetini önemli ölçüde azaltmanıza izin verecektir.

Tasarım ve İlk Sayfa Seo: Kemal ALTINTAŞ