Taşınma işleminin temelinde, ev sahiplerinin ev değiştirmesinden ziyade mevcut evdeki eşyaların yeni eve taşınması en önemli husustur. Nakliyat kelimesinin sözlükteki anlamı, ev eşyalarının başka bir yere taşınmasıdır.

Evden eve nakliyat durumlarında taşınma işleminin üstesinden kolayca gelmek için eşyaları belirli bir düzenle taşımak gerekmektedir. Tek tek taşınması imkansız olan eşyalar, taşınma kolisi adı verilen karton kutularla taşınarak, tek seferde birden çok eşyayı alabilir ve taşınma işleminize kolaylık sağlar.

Taşınma kolisi hazırlamak ilk bakışta zor görünse de sizler için hazırlamış olduğumuz 5 tüyo ile oldukça kolay ve harika biçimde iş görebilecek hale gelecektir.

1. Büyük Koli Kullanın

Taşınma kolisi, taşınma işleminin en önemli hususlarından birisidir. Eşyalarınızı türlerine göre kolilemenin yanı sıra doğru koliyi kullanmak oldukça önemlidir. Ne kadar büyük bir koli hazırlarsanız iş yükünüz o kadar azaları. Büyük bir kolinin içine pek çok eşya koyabilir ve eşyalarınızı daha az zaman ve güç sarf ederek tek seferde taşıyabilirsiniz.

Kullanılacak büyük koliler, önceden hazırlanmış küçük kolilerin de yerleştirilebileceği büyüklükte olursa tek seferde birden fazla iş hallederek zamandan da kazanmış olursunuz.

2. Kırılacak Eşyaları Özenle Ayarlayıp Kutulayın

Taşınma işlemi sırasında bazı eşyalar kırılabilir. Bunun sebebi kırılacak eşyaların doğru şekilde koliye yerleştirilmemesidir. Kırılma ihtimali bulunan eşyalarınızı ayırıp farklı kutulara yerleştirip, üzerine taşınırken dikkat edilmesi için kırılabilir yazmak oldukça faydalı olacaktır. Bu sayede kırılabilecek olan eşyaların daha özenli taşınmasını sağlayabilirsiniz.

3. Eşyaların Hareket Etmemelerini Sağlayın

Kırılacak eşyalarınızı, belirlediğiniz büyük kolinin içine yerleştirdikten sonra hareket edip kırılmamaları için etrafını hareket etmeyecekleri şekilde çeşitli kalın kağıtlar ile sarmalısınız. Kalın kağıtlarla tamponlanan kırılabilecek eşyaların hareket alanları kalmadığından, herhangi bir kırılma riskini de en aza indirmiş olursunuz. Belirlediğiniz kalın kağıt veya benzerlerini seçerken kalınlığı kadar yumuşaklığı da önem teşkil etmektedir.

4. Kolilerin Fazla Ağır Olmamasını Sağlayın

Bir kolinin taşıyabileceğinden fazla doldurmak hem kolinin yırtılmasına hem de taşıyan kişinin fazladan güç sarf etmesine sebep olacaktır. Taşınma kolisi, hem kolinin hem de taşıyacak kişinin kaldırabileceği şekilde hazırlanmalıdır.

Taşınma kolisini taşıyabileceği ağırlık miktarından fazla doldurmak olumsuz sonuçlara ön ayak olabilir. Bu olumsuz sonuçlardan birisi fazla yüklenen kolinin, taşıdığı ağırlığı tartmayıp alt kısmından yırtılması ve içindeki tüm eşyaların yere düşüp zarar görmesidir. Ortaya çıkabilecek bir diğer olumsuz sonuç ise taşıyan kişinin kaldırabileceğinden fazla ağırlığa sahip olan kutunun taşınma esnasında taşıyan kişinin elinden düşmesi olabilir veya bu ağırlığı taşımaya çalışan kişi veya kişiler herhangi bir sakatlık geçirebilir. Bu nedenle taşınma kolisinin ağırlığına dikkat etmek gerekmektedir.

5. Büyük Kolilerin İçini Küçük Kolilerle Doldurun

Taşınma kolisinde maksimum alan kullanımı ve yine maksimum eşya güvenliği için, türlerine göre ayrılan eşyaların küçük koli veya kutulara koyulup o şekilde büyük taşınma kolisine yerleştirilmesi gerekmektedir. Bu şekilde belirlenen eşyaların düzenlerini bozmayıp, sağlıklı bir biçimde yeni evinize götürebilirsiniz.

Bursa Kayram Evden Eve nakliyat gururla sunar.

Leave a comment

Tasarım ve İlk Sayfa Seo: Kemal ALTINTAŞ