Taşınma İpuçları

Kolay Taşınma İpuçları

Geçtiğimiz yıl yapılan bir araştırmaya göre insanların çoğu taşınmanın zor ve stresli olduğunu düşünüyor. Taşınmak özellikle farklı bir şehire taşınmak gerçekten zor olabilir ancak Kolay Taşınma İpuçları ile taşınmayı kolaylaştırabilirsiniz.

Aşağıda, yeni evinize taşındıktan sonra, stresinizi yönetmek için on önemli husus belirtilmiştir.

Kolay Taşınma İpuçları # 1: Dağınıklık 

Dağınıklık streslidir. Dolaplarınızı tıkayan çöplerden kurtulun ve hemen rahat bir nefes alın. İhtiyacınız olmayan şeyleri üç bölüm olarak düzenleyerek evinizden dağınıklığı temizleyin:  SatmakBağışlamak ve  Atmak.

Büyük satış ve / veya değerli eşyaları “satma” yığınına koyun. Bazı fotoğraflar çekin ve bunları Letgo, sahibinden, gittigidiyor veya Facebook’ta listeleyin.

İhtiyacı olanlara yardım etmek ister misiniz? Size yakın sayısız bağış merkezleri arasından seçim yapın ve satmadığınız tüm öğeleri bağışlayın. Bu harika değil mi? Alternatif olarak, bir arkadaşınızı veya aile üyelerinizin günlerini, eski el-çıkışlarınızı vererek aydınlatmak isteyebilirsiniz.

Diğer tüm öğeleri atın veya geri dönüştürün. Belediyeden büyük eşyaları şehir çöplüğüne taşımasını isteyin .

Kolay Taşınma İpuçları # 2: Buzdolabındaki Yemekler!

İşte en eğlenceli bölüm: Buzdolabınızın içindeki her şeyi yiyin. Hamlelerinizden önceki haftaları, dolaplarınızda olup bitenleri temel alarak öğelerini yaratın. Taşınmanız yaklaştıkça yeni yiyecekler almayın. Buzdolabınız ne kadar boş olursa atılacak öğeler o kadar azalacaktır.

Kolay Taşınma İpuçları # 3: Kutular

Taşınma şirketinden paketleme istemiyorsanız taşınmadan birkaç hafta önce, bir yığın gazete ve kutu biriktirmeye başlayın. Muhtemelen haberlerinizi elektronik olarak okuyorsunuz, ama endişelenmeyin – gazete satın alabilir veya genellikle yerel marketlerin dışındaki ücretsiz gazetelerin örneklerini alabilirsiniz.

Önceki hareketlerinden ekstra kutularının olup olmadığını arkadaşlarınıza sorun. Yerel perakende satış noktalarını ziyaret edin, arkana doğru yürüyün (çalışanların envanterden çıkardığı yer) ve bir kutu kutu ile çıkıp çıkamayacağınızı sorun.

Ancak, savurganlık yapmak istiyorsanız, en sıkıcı görevde size yardımcı olacak kutu ve / veya profesyonel paket satın almaya karar verebilirsiniz. Nakliye Firmamız ambalaj malzemelerini düşük fiyatlarla sunacak ve paketleme hizmetleri satın aldığınızda bunları ücretsiz olarak teslim edecektir.

Kolay Taşınma İpuçları # 4: Paketleme için zaman ayırın

Paketlemenin üstesinden gelmenin en stressiz yolu, yeterli zamanı engelleyerek ve yalnızca bu tek göreve odaklanmaktır. Çocuklarınızı izleyebilecek bir çocuk bakıcısı bulun (ya da parayı saklayın ve bir arkadaş ya da aile üyelerinden bunu yapmasını isteyin).

İşten bir gün isteyin veya tüm hafta sonu için programınızı temizleyin. Kısa süreler halinde sürekli olarak saatlerce değil, birkaç saat boyunca sürekli olarak ambalajlanarak elde edersiniz.

Eşyalarınızı paketlemenin en etkili yollarından biri, odadan odaya geçiş yapmaktır. Örneğin, yatak odasına geçmeden önce her şeyi aile odasına koyun.

Kolay Taşınma İpuçları # 5: “Valizinizi toplayın”

Hareket ettikten sonraki ilk günde hemen erişmeniz gereken öğelerle birlikte kişi başına bir bavul paketi koyun. Bunlar temiz iç çamaşırlar, çoraplar, diş fırçası, vb. Başka bir deyişle, sanki tatile gidiyormuşsunuz gibi bir “valizinizi toplayın” ve sonra evinizin geri kalanını kutulara koyun.

Her kutuyu paketlendiği odaya göre açıkça etiketleyin. Bu şekilde, yeni evinize kutular yüklediğinizde, her kutuyu hangi odaya yatırmanız gerektiğini bilirsiniz – “yatak odası”, “mutfak” vb.

Kolay Taşınma İpuçları # 6: Değerli Eşyalarınız

İhtiyacınız olan son şey, alyansınızı ve pasaportunuzu bulamamanızdır. Bu endişeler, taşınma halindeki diğer her şeyden daha fazlasını vurgulayacaktır!

Değerli eşyalarınızı (örneğin, seyahat ederken bel çantasının içinde), çantanızın içinde (zaten kaybetmeniz için eğitilmiş olduğunuz) gibi iyi korunmuş bir yerde saklayın, veya bankada kasada saklayabilirsiniz.

Kolay Taşınma İpuçları # 7: Kendinizi Geniş Zaman Oluşturun

Çoğu zaman insanlar çok sıkı bir zaman diliminde hareket ederler, çok fazla zaman aşmadan, dışarı çıkıp aynı gün içinde taşınırlar. Uzun zamandır var olmuş ve internette harika incelemeler sunan, kanıtlanmış bir sicili ile güvenilir bir hareketli şirket kiraladığınızdan emin olun.

Böyle bir duruma girmekten kaçınmak için, kendinize bol miktarda zaman ayırın. Evet, bunun anlamı 2-4 hafta boyunca “çifte kira” veya “çift ipotek” ödemeniz gerekebilir, ancak bu size zamanın avantajını sağlayacaktır ve bu sizin stres seviyenizde harikalar yaratacaktır.

Kolay Taşınma İpuçları # 8: Temsilci

Stresi azaltmanın bir başka harika yolu da dış kaynak kullanımı ve delege etmektir. Çevrimiçi arama motorlarını kullanarak , paketlemenize ve taşımanıza yardımcı olabilecek güvenilir bir şirket bulmaya çalışın . Ankara Trans Nakliyat, ayrılmadan önce istenirse mobilyalarınızı (yatak, masa vb.) Monte etmenize yardımcı olacaktır.

Kolay Taşınma İpuçları # 9: Hasar Talepleri

Bir hamleden sonraki ilk birkaç gün biraz kafa karıştırıcı olabilir, ancak hemen ele almak isteyeceğiniz bir görev, geçiş sırasında mobilyalarınız veya eşyalarınızda herhangi bir hasar olup olmadığını kontrol etmektir. Ankara nakliyat şirketi, tüm hak taleplerinin 5 iş günü içinde çözülmesini sağlayan bir hasar talep sistemine sahiptir.

Kolay Taşınma İpuçları # 10: Paketin açılması

Kendiniz için mini teslim tarihleri ​​oluşturun. Yeni evinize taşındıktan sonra gece saat kaçta açmayı planlayın.

Dilerseniz bunların tamamıyla Ankara Trans Nakliyat olarak profesyonelce ilgilenebiliriz.  Tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek!

Tasarım ve İlk Sayfa Seo: Kemal ALTINTAŞ